I když natáčíte video vlogy, tak zepomeňte na text. TIP #33

Natáčení videí a vlogování je čím dál využívanější i v marketingu a propagaci. Někteří tvůrci videí se do toho tak vrhnou, že úplně zapomenou na texty. A nemyslím tím text nebo obsah samotného videa, ale texty na internetu u videa.

Pokud publikujete na internetu video, tak byste ho měli mít přepsané i do textové podoby. To z toho důvodu, že vyhledávače zatím neumějí si z videa vytáhnout o čem to vaše video je a tím pádem ho neumístí do svého vyhledávání a nenabídnou ho vašim potenciálním zákazníkům.

Ideální je tedy při publikování videa na YouTube si dát záležet na popiscích videa, protože ty popisky si vyhledávače přečtou. A pak je super, když video z YouTube vložíte na svůj blog a k němu dáte ten textový přepis videa. Na svém blogu tak nabídnete více formátů a zvýšíte jeho sledovanost.

NEVÍTE O ČEM BYSTE MĚLI BLOGOVAT?

Objevte 3 způsoby, jak mít dostatek témat ze své oblasti, o kterých můžete blogovat. Díky tomuto sešitu si vytvoříte redakční plán s tématy klidně rok dopředu. Už nebudete mít nouzi o témata na blogování ve vašem byznysu.