Při budování osobního blogu nepoužívejte fotky cizích lidí.

Při budování osobního blogu nepoužívejte fotky cizích lidí. TIP #23

Je velkým trendem používat fotky z různých fotobank, ať už placené či zdarma. Je to logické, protože je to daleko jednodušší než vymyslet, co na fotce bude a vyfotit to sám. To je jasné a vždy nemáme možnost vyfotit právě takovou fotku, co potřebujeme na web.

Při blogování však bych si u těchto fotografií dával pozor na jednu věc. Většinou blogem budujeme nějakou značku a k té značce patří i určité tváře, ať už je to tvář vaše třeba jako podnikatele, majitele firmy nebo taky těch lidí ve firmě, kteří jsou spojeni s firmou a zákazníci se s nimi mohou vidět. Proto bych v žádném případě nepoužíval fotky na kterých jsou obličeje cizích lidí, kteří nemají nic společného s danou značkou.

Zaprvé na mnoha fotkách z fotobank se opakují často ti samí lidé a zadruhé váš blog nepůsobí autenticky, což je možná to nejhorší na blogu.

Takže když už chcete používat fotky z fotobank, tak ano ale bez cizích lidí.

NEVÍTE O ČEM BYSTE MĚLI BLOGOVAT?

Objevte 3 způsoby, jak mít dostatek témat ze své oblasti, o kterých můžete blogovat. Díky tomuto sešitu si vytvoříte redakční plán s tématy klidně rok dopředu. Už nebudete mít nouzi o témata na blogování ve vašem byznysu.